הספר ״חשיבה חיובית״.

חשיבה חיובית
אין למעשה שום גבול למה שאתה מסוגל לעשות אם תהיה נחוש בדעתך לעשות. מדוע, אם כן נראה, כי לא ניתן לבצע דברים, שנראים פשוטים לכאורה? התרגילים והרעיונות המעשיים בספר חשיבה חיובית יעזרו לך להסיר מכשולים העומדים בדרכך להשגת שליטה בעתידך. קביעת תכנית הצלחה אישית התגברות על מתח בחיי היום יום בבית ובעבודה, מחיקת מחשבות שליליות נטילת אחריות על חייך. ורה פייפר היא בעלת תואר בפסיכולוגיה ובוגרת הכשרה בהיפנותרפיה ובפסיכואנליזה. היא מלמדת קורסים בשליטה על מתחים וסדנאות בנושא חשיבה חיובית. בהוצאת אור-עם הופיעו מפרי עטה הספרים: עוד חשיבה חיובית, מלכודת החובה, פנויים פנויות וחשיבה חיובית.ורה פייפר נולדה בבנסברג, ליר קולו בגרמניה. באוניברסיטה היא למדה ספרות ובלשנות גרמנית ואנגלית. ב-1891 עברה לגור בבריטניה, שם רכשה תואר ראשון בפסיכולוגיה. לאחר פגישה עם אורסולה מרקהם היא החלה להתעניין בהיפנותראפרה וקיבלה תעודה ב"knihtonpyH Foundation. לאחד מכן רכשה תואר נוסף בהיפנותראפיה אנליטיקנית, במרכז להיפנותראפרה בבורנמות'. ורה משמשת כיום כהיפנותרפיסטית אנליטיקנית / פסיכואנלטיקנית פרטית באילינג, מערב לונדון. היא גם מעבירה סדנאות בשליטה על מתחים ובחשיבה חיובית ב-loohcS London Business והיא חברה באגודה הבין-לאומית להיפנר-אנליטיקה בבורנמות',

מבוא

אנא אל תקרא! סליחה, האם אתה סובל מהעיניים כבר זמן רב? שום בעיה בעיניים, כעת פשוט אני מבינה. אם כך, אתה מוכן לקרוא שוב את הכותרת? דלג על ההקדמה ועבור לפרק הבא. תודה לך. אני לא מאמינה, אתה עדיין קורא גם לאחר שביקשתי ממך מפורשות לא לקרוא: שתבין, כאשר התחלתי לעבור על ספר זה, חברה שאלה אותי כמה כבר כתבתי ואני השבתי שזה עתה התחלתי את המבוא חברתי הניפה יד בביטול וסיפרה לי שהיא מעולם לא קראה מבואות, למיטב הבנתה גם אף אחד אחר לא. הדבר גרם לי לחשוב. מכיון שרציתי שיקראו את המבוא שלי חשבתי לעצמי מדוע לא להשתמש בו כדי להוכיח משהו? העובדה שאתה לא היית אמור לקרוא את המבוא הפכה אותו לנכסף מאוד, אחרי הכול אתה עדיין קורא כעת, נכון?
הערה: ככל שאתה מתאמץ יותר להימנע ממשהו, הדבר עולה בידך פחות.
אתה תיתקל בהערות מסוג כזה בכל רחבי הספר, ואני אציג בפרקים שתצליח להפעיל ממצאי ספר זה לטובתך, בתנאי שתעבור על הכוונה את שלך להפיק מהחיים, ובעקבות כך תיישם ממצאים אלה. הרבה ידע תאורטי הוא דבר נהדר, הוא מגדיל את הדימוי העצמי שלך, מרשים את חבריך ונראה טוב בקורות החיים שלך. כל זה מועיל מאוד ולבטח, אולם ידע תאורטי אינו יכול ליצור שוני: הוא לעולם דבר רצוי, לא מאדם אומלל לאדם מאושר אך אדם בלתי מצליח לאדם יהפוך אותך מצליח. על מנת לשנות את חייך לטובה, אתה זקוק ליותר מאשר ידע תאורטי, עליך להוציא תאוריות אלו אל הפועל, משמעות הדבר, כמובן, לקחת אחריות אישית על עצמך ולהפסיק להאשים את כולם בשל דברים משובשים בחייך. הדבר אינו קל, מכיוון שהבה נודה בכך, הרבה יותר נוח להאשים את ההורים/הממשלה/מזג האוויר בשל העובדה שאינך מסוגל להתמודד עם מקרים מסוימים בחיים, לעומת הוראה בכך שלא נשאת בעול ולכן אתה עדיין ותקוע באותה עבודה ישנה, עדיין ללא בן זוג, או עדיין אומלל כפי שהיית לפני שנתיים. לטווח הארוך, לקיחת אחריות על מעשים היא אסטרטגיה מנצחת מכיוון שהיא פותחת את הדלת לטווח חרש לחלוטין של אפשרויות, להפיכה לאדם מצליח. כאשר אני מדברת על הצלחה אני מדברת על מספר תחומים שונים, כמו בריאות, עושר, אושר והגשמה אישית. אין, למעשה, מגבלות למה שניתן להשיג, בתנאי שמחליטים לעשות. קריאת ספר זה תעזור, אולם עדיין תצטרך לצאת החוצה, ולהוציא את התאוריות אל הפועל. צעד אולטימטיבי זה טמון בך ובך בלבד. עשה זאת עכשיו: אל תמתין ל-"רגע הנכון", אולי הוא לעולם לא יגיע. הערה: המועד הטוב ביותר לפעול על פי החלטות חדשות הוא עכשיו, לא האחד בינואר :) אני יודעת שאתה מסרב לעשות זאת!
פרק 1

מחשבה על פני מעשה


ניסוי המטוטלת:  
לפני שאנו נכנסים לדיונים תאורטיים על דרכי הפעולה של המחשבה, הייתי רוצה שתנסה את הניסוי הבא. מצא חוט, וקשור לקצה אחד שלו טבעת. סוג החוט אינו חשוב, וגם לא סוג החפץ שאתה מחבר לסופו, אם אין לך טבעת, השתמש במפתח או בעט בעל תפס. מה שחשוב הוא לקשור משהו לקצה החוט. כעת קשור את הקצה השני של החוט, מסביב לאצבע המורה הימנית שלך. מכיוון שחיוני שידך הימנית לא תזוז, אני מציעה שתשב ליד שולחן, תניח את שני מרפקך על השולחן ותתמוך עם פרק היד השמאלית בפרק היד הימנית שלך. הנמך את האצבע המורה הימנית שלך, כדי לאפשר לחפץ לשכב על השולחן, ולאחר מכן הרם בעדינות את האצבע, כך שהחפץ יהיה תלי מבלי לזוז, חיוני מאוד לא להזיז את היד במהלך ביצוע ניסוי זה. כעת מקד את מבטך בחפץ, והתחל לדמיין שהמטוטלת מתחילה לנוע משמאל לימין, ראה את התנועה במחשבה שלך, דמיין כיצד החפץ מתחיל לנוע, משמאל לימין משמאל לימין. אמור את זה בשקט לעצמך, "שמאלה ימינה, שמאלה ימינה", ואתה תראה את המטוטלת מתחילה בפועל לנוע משמאל לימין. בהתחלה היא תתחיל לנוע לאט, כך שהמשך לדמיין ולראות בעזרת הדמיון שלך, כיצר התנועה הופכת מבוטאת יותר, וגם זה יתרחש בפועל. כעת הנמך את היד שלך, כשאתה משכיב את החפץ על משטח השולחן. שוב, הרחק בעדינות את החפץ מהמשטח כך שיהיה תלוי בחופשיות, וכעת התחל לדמיין שהוא מתחיל לנוע בתנועה סיבובית בכיוון השעון. הנע את עיניך בעיגול בכיוון השעון סביב החפץ, ראה את התנועה, ובהדרגה תבחין בכך שהמטוטלת מתחילת לנוע בהתאם. כל אותה עת שאינך מזיז את היד שאוחזת את המטוטלת. מובן שניתן גם לגרום למטוטלת להסתובב בכיון מנוגד לכיוון השעון, או קדימה ואחורה. התוצאה זהה תמיד: המטוטלת עוקבת אחר הכיוון המדומיין. מרתק, נכון? יחד עם זאת, לפני שתוותר על עבודתך, כדי להפוך לאמן במה מפורסם בשטח הנעת מטוטלות, הבה נראה מה קרה כאן, היית נחוש בדעתך לשמור על יד חסרת תנועה, ובאותה עת דמיינת שהמטוטלת מתחילה לנוע בכיוון מסוים. במילים אחרות, כוח הרצון שלך היה בסתירה לדמיון שלך.
הערה: כאשר כוח הרצון שלך בסתירה עם הדמיון שלך, הדמיון שלך מנצח תמיד. חשוב על דוגמה נוספת. אני בטוחה שאתה מכיר מישהו, שניסה לעבור מבחן נהיגה ונכשל. אף כי הוא היה מסוגל ללא כל קושי, לבצע פניות חדות, ולנווט את המכונית לחנייה, בתנאים שאינם מבחן. העצבים- שאנשים אלה מציגים במצב המבחן הם לא יותר מאשר הסתירה שבין כוח הרצון והדמיון. הם רוצים לעבור את המבחן, הם רוצים לתפקד היטב... אולם הם מדמיינים שהם עומדים להיכשל, וכפי שראינו בניסוי המטוטלת, לדמיון יש כוח רב יותר מאשר לרצון, ובהתאם לכך, המועמד נכנס למתח ופאניקה, ונכשל במבחן הנהיגה שלו. על מנת לתמוך ברצינות על כך מאוחר יותר.
אם כך, מה אתה עומד לעשות אם המטוטלת שלך לא נעה ופנו כעת כה אדומים, שאתה נמלך בדעתך להשתמש בדפי ספר זה לעטיפת הכריכים שלך?
הערה: לעולם אל תרים ידיים השוני בין אדם מצליח ואדם בלתי מצליח, נובע שהאדם המצליח מכך ממשיך בעוד שהאדם הבלתי מצליח מרים ידיים. כך שנסה שוב!
ייתכן שאינך נוהג להשתמש בדמיון שלך לעתים תכופות. אולם זוהי מיומנות שניתן לרכישה בעזרת אימון. ילדים נוטים להיות בעלי דמיון מפותח, אם איבדת יכולת זאת כמבוגר, יהיה עליך ללמוד זאת מחדש, בעזרת הפעלת לעתים קרובות. בדמיון זוהי מיומנות שניתנת לרכישה להיות בעזרת אימו. ילדים נוטים בעלי דמיון מפותח, כך שאם איבדת יכולת זאת כמבוגר, יהיה עלך ללמוד אותה מחדש בעזרת הפעלתה לעתים קרובות יותר. השימוש בדמיון דומה, במקצת, לרכיבה על אופניים, לעולם אינך שוכח לחלוטין.

המחשבה התת הכרתית:
המחשבה, כמו קרחון, מורכבת משני חלקים: כמו קצה הקרחון קימת המחשבה המודעת, אשר מסייעת לנו בתהליכי קבלת החלטות יום-יומיים וגם עוזרת לנו במצבים חדשים שבהם עלינו ליישם השיבה רציונלית, על מנת להבין לאשורו מה לעשות וכיצר לעשות זאת, מצד שני קיימת המחשבה התת הכרתית, אשר מהווה את החלק הגדול הרבה יותר, בדיוק כמו החלק הבלתי בולט של הקרחון. המחשבה התת הכרתית מתמודדת עם ההישנויות של התנהגות נלמדת. הדבר עשוי לסייע מאור מכיון שהוא מאפשר לנו להתמודד עם מצבים חוזרים ונשנים בדרך מהירה הבאה מכיוון שאנו משתמשים במידע שכבר מאוחסן. לדוגמה, לאחר שלמדנו שדלת התנור חמה, אנו נשתמש בבר כדי לפתוח אותה בפעם הבאה, במקום לשרוף שוב את אצבעותינו, לאחר שלמדנו כיצר להחליף מהלכים במכונית, איננו צריכים לחשוב על כך שוב באופן מודע, מכיון שהמידע המאוחסן צץ אוטומטית ברגע שהמצב מתרחש שוב: לאחר שאנו לומדים היכן נמצאות האותיות במקלדת, אנו יכולים להקליד מבלי לראות מכיn שיצרנו תמונה נפשית של המקלדת במחשבה התת הכרתית שלנו, מידע מהמחשבה ההכרתית מוזנת ישירות למחשבה התת הכרתית. קיים קשר חזק בין שני חלקי המחשבה, כל מה שראית, שמעת או חווית אי פעם, נתפס על ידי המחשבה ההכרתית, ולאחר מכן מאוחסן בתוך המחשבה התת הכרתית כזיכרון. זיכרון זה מורכב מהאירוע עצמו וגם מהתחושה שנתלוותה לך באותו זמן. הבה נניח שנשך אותך כלב, אתה חווה את האירוע עצמו עם כל התחושות, ההלם, הכאב והחדרה שהתלוותה לאירוע זה, ותחושות אלה מאוחסנים כעת בתת הכרה. זיכרון זה משפיע על ההתנהגות שלך במצבים דומים. בפעם הבאה שתראה כלב תתנהג על פי תכנית הזיכרון שלך כלומר תחוש חרדה כשתעבור לידו ואם ההלם באותו זמן היה ממש חזק, "יתכן אף שתחצה לצר האחר של הרחוב כרי להתרחק מהכלב. תן לי לספק לך דוגמה נוספת. הבה נניח שמישהו אומר לך תמידית שאתה חסר תקנה, אדם אחר זה יכול להיות אביך, אמך, בעלך, אשתך חברתך, חברך בריאי כל אדם בעל סמכות אך קרוב מאור אליך הטענה עלולה להיות חסרת שחר או מוגזמת, אולם אם חוזרים עליה שוב ושוב היא תאוחסן במחשבה התת הכרתית שלך, ביחד עם תחושת הכעס, ההשלמה אי והדיכאון שמתלווים אליה,כאשר תינתן לאדם האחר הזדמנות לחזור על טענה זאת שוב ושוב, במשך תקופת זמן ארוכה, תתחיל לחוש שאתה באמת חסר תקנה ובלתי מסוגל לעשות דברים נכון, מכיוון שזהו המסר האוטומטי שתקבל מהתת הכרה שלך, בכל פעם שיופיע מצב חדש, שבו תצטרך להוכיח את עצמך. וכאן נכנסים למעגל קסמים מרושע: מכיון שאתה מאמין שאתה מצבים חדשים אתה חש כישלון, ולכן אתה נכשל, וכעת הטענה המקורית הופכת לדבר אמיתי, כמו נבואה שמגשימה את עצמה, אף אם מעולם לא היית חסר תקנה מלכתחילה.
שתי דוגמאות אלה מציגות שקיים קשר עז המדע אך האירועים שאנו חווים באופן מודע העובדות(, האחסון התת הכרתי של אותן מידע ביחד עם התחושות המתלוות )זיכרma ודרך הפעולה העוקבת שלנו (התנהגות) כאשר אנו מוצאים את עצמנו במצב דומה בעתיד, כאשר אנו מגלים שמסיבה כלשהי איננו מסוגלים להתמודד עם מצב, הדבר יותיר את המחשבה התת הכרתית שלנו עם מידע שלילי מסוים, עם עקבות זיכרון של כישלון, וכאשר מצב זהה או דומה יציג את עצמי שנרת, נניח, אוטומטית, שאיננו מסוגלים להתמודד. הנחה זאת משמעה שאנו מצפים שדברים ישתבשו שנית, אנו מדמיינים את עצמנך בלתי להתמודד עם המצב ולכן לא נצליח לבסוף להימנע ממה קדמיינו של עובדות-זיכרון שנוצרת שרשרת הערה: לאחר התנהגות, היא פועלת אוטומטית. קיימת, כמובת גם אפשרות שלא תצליח שוב להhhזכר באירוע, אולם עדיין תחוש את התחושה שנת לו ברגע שתיתקל במצב דומה. ייתכן ששכחת שנשך אותר כלב בגיל שנתיים, אולם המחשבה ת הכרתית של "תזכיר" לך הפקת תחושת הפחד שנתלוותה לו באותו את האירוע בעזרת זמן תחושות אינן משתלטות עלינוoתם כך, הן ורות תמיד לאירוע אמיתי, שיתכן כי שכחנו אותו מסיבה כלשהי. ככל שהתחושה השלילית שהתלוותה לאירוע יותר, סביר יותר להניח שהאירוע הודחק, כלומר חזקה קרוב לוודאי שאיננו זוכרים אותו כבר.
הערה: תחושות שמאוחסנות בזיכרון יבוטאו תמיד כהתנהגות

החדשות הטובות כאן הן ששרשרת העובדות - זיכרון - התנהגות פועלת גם בדרך חיובית. אם נאמר לך שאתה אהוב גם כאשר אתה עושה טעויות, המחשבה התת הכרתית שלך תרשום מידע זה כתחושה של ביטחון, בנוסף למסר שאוהבים אותך בכל מקרה, כאן תצא ותנסה דברים חדשים מבלי לפחד מדי בקשר לתוצאה מכיוון שתדע שאף אם הדבר לא יפעל, תחושת הביטחון שלך והדימוי העצמי, יישארו חסרי אתה וראי. שם לב לכך שאני מדגישה, שיש לחזור על המידע לפני שהוא משתרש במחשבה התת הכרתית, ושאירוע חייב להיות מלווה ברגש חזק מסוים, כדי להשתרש בתת הכרה, ובעקבות כך להשפיע על התנהגות. אלה נקודות שחשוב לזכור:
הערה: ככל שחוזרים על מסר לעתים קרובות יותר, הוא מוטבע עמוק יותר בתת הכרה.
הערה: ככל שהרגש המתלווה לאירוע חזק יותר, הוא מוטבע חזק יותר בתת הכרה.

מהי חשיבה חיובית?
חשיבה חיובית היא ניצול זמינות המחשבה התת הכרתית שלך בדרך חיובית. ראינו בפרק הקודם, שמידע זורם מהמחשבה ההכרתית, למחשבה התת הכרתית.  המחשבה התת הכרתית, אינה מנתחת או שופטת, אם המידע נכון או שגוי, הגיוני או מטופש, אמיתי או שקרי. היא פשוט מאחסנת אותו כמו עבר נרצע, על מנת להפיק בשלב מאוחר יותר התנהגות אשר תואמת. אם אנו רוצים להשפיע על ההתנהגות או הביצועים שלנו, עלינו לעשות זאת רק דרך המחשבה התת הכרחית שלנה ומשמעות הדבר שעלינו לבחור מחשבת חדשות חיוביות, אותן נזין באופן מודע וחוזר למחשבה הכרתית שלנו. מחשבות שליליות חוזרות ישפיעו עליה באופן שלילי ותוצאות שליליות יוגשמו כאשר מחשבות, רצונות ורעיונות יתורגמו למציאות על ידי המחשבה התת הכרתית. עלינו להפוך כל זאת כדי להפיק תוצאות התנהגותית חיוביות.


הערה: איכות המחשבות שלך קובעת את איכות החיים שלך, אתה באמת ובתמים מה שאתה חושב.
חשוב על המצב הבא, השעה 7:30 בבוקר. זה עתה התעוררת. כאשר אתה מתחיל לפקוח את העיניים המחשבה המודעת שלך נכנסת באטיות לפעולה, ואתה מתחיל לחשוב על היום שעומד לפניך. אתה חושב על ישיבת הבוקר שלך בה תצטרך להיות שלא הצלחת לפתור בעיה דחופה מסוימת, ובנוסף לכך אתה יודע שיהיה עלך להתעמת עם לקוח בעייתי אחרי הצהריים. השעה עדיין 7:30 בבוקר. שום דבר לא קרה ממש עדיין, אולם אתה כבר במצב רוח, אני יכולה לשמוע קריאות מחאה נמרצות של "הייתי רוצה לראות אותך במקומי, מתעמתת עם חבורה של מטומטמים שאינם משתפים פעולה! אך אם את כל-כך חכמה, מדוע את לא מנסה להתמודד עם הלקוח שלי, שכל מה שהוא עושה זה לצעוק כל הזמן!- וכך הלאה. אבל, חכה רגע. אני לא מכחישה שהפגישה קשה, או שהלקוח שלך אדם קשה, אבל אני כן אומרת שאתה לא תועיל לעצמך, אם תהיה במצב-רוח רע בנוסף לכל זה, מכיוון שהדבר רק יקשה יותר על הדברים. אם אתה במצב רוח רע, אתה לא פועל במיטבך, אתה מתוח, עצבני ואי לכך חסר שליטה. אינך יכול להתרכז. אתה חש פחד ונכנס לפאניקה ומובן שהסיפור לא מסתיים כאן, מכיוון שאתה במצב-רוח רע, אתה עלול להתבטא בדרך גרועה בשעת ארוחת הבוקר, דבר שלא ישמח את המשפחה שלך. אתה תתנהג לא טוב כלפי עמיתיך לעבודה, הם יעירו לך על מצב הרוח הנורא שלך והדבר באמת יגרום לך להתפלץ "מדוע הם מתערבים בעניינים לא להם״? ואז הישיבה תידחה לשבוע הבא. וזה אומר, שיהיה לך שבוע נוסף לדאוג עד שהדבר יסתיים. ואם הפגישה כן תתרחש באותו יום, כל האנרגיה החשובה שלך כבר בוזבזה על העצבנות שלך, בערב תחזור הביתה סחוט, תבעט בכלב ותתהה אם אתה מקבל באמת משכורת הולמת לעבודה כה סוחטת... בשלב זה משהו צריך להיות לך ברור. לומר ואת: כת אני עומדת אתה אחראי למכרז האנרגיה שלך באופן כזה זאת לא העבודה, זה אתה! החשיבה השלילית שלך בתחילת הבוקר היא שהובילה אותך למסלול השנוי לא ניתן לעשות דבר בקשר לאירועים מסוימים בחיים פגישות יתרחשו, לקוחות יהיו לפעמים קשים, אולי אתה לבטח יכול לעשות משהו בקשר לדרך שבה אתה בוחר להתייחס לאירועים אלה. אם תכניס את למסגרת מחשבה חיובית, לא רק שתחוש טוב יותר בתוך עצמך עצמך, תתמודד גם טוב יותר עם האירוע, ומעל הכול, תשפיע על הסביבה שלך באופן חיובי. אנשים אוהבים להתרועע עם אדם רגוע ומאושר והגישה החיובית שלך תשתקף, במהרה, באופן שבו אנשים יתייחסו אליך
הערה: כל מה שאתה משלח לעבר אחרים יחזור אליך כמי בומרנג.
תמיד זה רק עניין של זמן לפני ההערה הקודמת היא נכונה שקוצרים את מה שזורעים. הדבר נכון בכל התחומים, אם בחיים האישיים ואם בעסק, להיות חיובי משמעו להיות פתוח וידידתי, אין זה אומר שצריך להיות סמרטוט של מישהו, משמעות הדבר לומר את מה שרוצים ולהשיג זאת. אין זה אומר שצריך להתנהג בבריונות. להיות חיובי משמעו לבחור באופן מודע להתבונן בצד החיובי, אין זה אומר שצריך משמעך לאהוב את עצמך ואת אחרים, משמעו להתעניין באנשים שמסביבך,
הערה: אדם מתעניין הוא אדם מעניין.
להיות חיובי משמעו לדאוג פחות וליהנות יותר, לבחור להתבונן בצד הטוב במקום למלא את המחשבה בעוגמה וחריצת רז, לבחור להיות מאושר במקום בלתי מאושר, חובתך הראשונה במעלה היא לוודא שתחוש טוב בתור עצמך
הערה: קיימת חשיבות בסיסית לכך שתדאג לעצמך ותפעל להשיג לעצמך אושר.
אם אתה חושב שהערה האחרונה היא אנוכית, התבונן בה מזווית שונה. אם לא תהיה מאושר, לא תוכל לגרום אושר לאף אדם אחר, לא תוכל לעזור לאף אחר אחר, ולא תצליח במה שתעשה. שער לעצמך פסיכולוג אומלל שמנסה להניע לקוח מלהתאבד. שער לעצמך איש מכירות בעל מזג רע שמנסה למכור את המוצר שלו ללקוחות. שער לעצמך בעל ממורמר שמנסה לשמור על נישואים תקינים. אך עד כמה מאושר אתה? הבה נעשה חשבון.


התבודדות של עשר דקות
נסה את הדבר הבא. שב בחדר לבד ללא טלוויזיה או רדיו פתוחים, ואל תעשה דבר במשך עשר דקות. עשר דקות עלולות להיחשב כנצח אם לא עושים דבר, אם אין דבר שמסיח את הדעת כאשר אתה לא אוהב את עצמך. הדבר מאלץ אותך להתעמת עם מחשבות בלתי נעימות אפשריות בקשר לעצמך, ולבסוף מונע ממך להירגע ולהתנתק. אנשים רבים, בייחוד נשים, חשות אשמה בקשר להרפיה או רצון להיות לבדך. הן נוטות לפרש את המילה "הרפיה" כ"ישיבה בלי לעשות שום דבר יצרני" ואת "הרצון להיות לבד עם עצמי" כ-"טיפוס בלתי חברתי, ולכן חסר אכפתיות". האם אתן מזהות מחשבות אלה, חברות? אם כן, הגיע הזמן שתשני את הגישה שלך.
בעמודים הבאים תמצא תרגילים להרפיה פיסית ונפשית (עמודים 27-29) כמו גם ניתוחים של מספר בעיות מסוימות (עמוד 47 והלאה). קרוב לוודאי שיהיה עליך להתחיל להתמודד עם הבעיה המסוימת שלך לפני שתוכל להירגע. אף על פי כן, נסה קודם את תרגילי ההרפיה, מכיון שהם יספקו לך מושג בקשר למצב הרוח הנוכחי שלך, וחזור עליהם לאחר שתעבור על הבעיה שלך. ככל שתתמודד טוב יותר עם הבעיה, תגלה שהיכולת שלך להירגע גוברת.


פרק 2

על מה אתה חושב?


אני רוצה שתתחיל בשימת לב למה שאתה חושב במשך היום. בדוק את איכות המחשבות שלך, האם אתה מוצא את עצמך עוסק במחשבות הרסניות, כמו שנאה, אשמה, כעס או קנאה? קטוף אותן באיבן והחלף אותן במחשבות חיוביות. אם לא תצליח להיפטר ממחשבות שלילית מיד, הם יתחילו להתפתח ולצאת מכל פרופורציה. האזז לעצמך חושב תופתע מהנטייה שלך לחשוב בדרך שלילית בכל פעם שצץ מצב מסוים. השתדל לא לחשוב מחשבה שלילית עד הסוף. ברגע שתמצא את עצמך עולה על מסלול המחשבות השלילית, אמר "עצור" למחשבה שלך והחלף מחשבות אלה במחשבות חיוביות, להלן מספר מחשבות שליליות קלאסיות ומספר דרכים לחשוב עליהן מחדש בדרך חיובית,
לשאוב כוח מחולשה
שלילי- "אלוהים, הלוואי שלא הייתי צריך ללכת למסיבה זאת הערב. לעולם איני יודע מה לומר לאנשים חרשים."
חיובי- "אני מצפה למסיבה זאת הערב ולפגוש מספר אנשים מעניינים, אני אוהב אנשים אחרים ואני מאזין טוב. אנשים אחרים נהנים לשוחח אתי.
הפסק להיות קרבן
שלילי- "אני מוטרד/חרד מכיוון שהבוס שלי עדיין לא אמר לי אם אקבל את ההעלאה בשכר,"
חיובי- "אני ראוי להעלאה בשכר. נתתי לכוס שלי זמן מספיק להחליט לכן אי יכיל לגשת אליו היום בביטחון ולשאול אותו מה החליט.*
שלילי- "אני חשה מרומה. עוזרת הבית שלי בכלל אינה מנקה את החלונות״.
חיובי- ״עוזרת הבית שלי עושה עבודה טובה חוץ מהחלונות. אני יכולה להעיר לה על כך בדרך ידידותית אך ברורה."
אם עזרת הבית שלך מגיעה הביתה כאשר את בעבודה, השאירי פתק או התקשרי אליה. אם לא תדברי על כך, שום דבר לא ישתנה,
לדאוג לעצמך
שלילי- "החיים עוברים לידי שום דבר טוב לא קורה לי" חיובי- "היום הוא היום הראשון של שארית חיי היום דברים שונים. החלטת להעניק לעצמי קצת מותרות לטייל בכפר/סרט/סאונה/ארוחה טובה, אני ראוי לכך!"
שלילי- "אני גמורה, אולם איני יכולה לנוח כי עדיין נותר לי לרחוץ את הכלים."
חיובי- "אני בעניינים. אני מחליטה מתי אני רוצה לרחוץ את הכלים. אני עייפה כעת, כך שהעדיפות שלי היא מנוחה. אני ראויה לכך. רחיצת הכלים יכולה להמתין עד לאחר-כך/מחר/שבוע הבא,י
דימוי עצמי
שלילי -אני פוחד מהמצגת שאצטרך להעביר בשבוע הבא כולם יתבוננו בי ואני אתבלבל
חיובי- "אני מוכן היטב למצגת שלי, אני יודע מה אני רוצה לומר ואני מעדיף לשתף את הידע שלי עם אחרים,ואנשים אחרים מתעניינים במה שיש לי לומר״.

ברור שחשוב שתעשה את שיעורי הבית שלך, גם שעות של חשיבה חיובית לא תעזור לך להצליח, אם לא תהיה מוכך למצגת שלך!

המחשבות החיוביות החדשות שלך-
הימנע מניסוחים שליליים, אל תאמר "אני לא אפחד", אמור "אני רגוע וטלן", במילים אחרות, חשוב על מה שאתה רוצה, לא על מה שאתה לא רוצה. השתמש בלשון הווה, ונסה, אם ניתן, להימנע מלטז עתרה, אמור "אני בטוח כאקר אני מדבר בפני אנשים אחרים", במקום לומר, אני אחום במוח כאשר אדבר בפני אחרים המחשבה התת הכרתית שלך מפרשת דברים פשוטם כמשמעם, כך שאם אתה מדבר על משהו שיתרחק בעתיד, התת הכרה שלך תמתיז אתך לעתיד, אולם חיוני שתחוש ביטחון כעת על מנת לחום ביטחון כאשר האירוע יתרחש בפועל, חזור על המחשבות החיוביות החדשות שלך אתה תראה שהמחשבות השליליות הישנות ממשיכות להתגנב כאשר אתה "לא על המשמר״.
מהרגלים ישנים קשה להיפטר ויהיה עליך להתעקש ולהחליף אותם בכל פעם שתתפוס את עצמך, אף על פי כן, בסוף תראה שהמאמצים שלך משתלמים: מחשבות חיוביות יתחילו להופיע אוטומטית, וחשיבה בונה תהפוך לטבע שני.
התחל היום ברוגמה Pורמת הצהרתי שהמחשבות שלך בתחילת הבוקר קובעת כיצד יעבור ליום מוצלח.
-"אני מצפה ליום טוב, אני כשיר ופתוח לרעיונות חדשים ואני מתמודד עם כל המשימות שלי ביעילות ובקלות,
-אני אוהב את עצמי ואת אחרים, אני עובר היטב עם אחרים, אני מצד אחרים.
-"אני אדם קל ונוח. אני מתמודד עם בעיות בדרך רגועה ושלווה, אני מתייחס לבעיות כאל קרש קפיצה לרעיונות חדשים. הן עוזרות לי לפתח מיומנויות חדשות,
-"היום הוא יום של הרמוניה. אני שרוי בהרמוניה עם העולם מסביב, אני יכול לראות את המטרות שלי בבהירות, ואני יודע שאני יכול להשיג אותן בקלות.
-״היום הוא יום נהדר שמספק לי הפתעות נהדרות. אני אדם בר מזל. אני מושך מזל טוב כמו מגנט גדול.
אלה רק מספר דוגמאות. בחר את זאת שמשמחת אותך ביותר, שלב מספר דוגמאות. שנה אותן כדי שיתאימו למצב האישי שלך. ורא, רק, תכן שיועיל לך לכתוב את המחשבות החיוביות שלך על דף נייר אותן בעליפה. המשך לומר איתן לעצמך שוב ושוב כדי שיוטבעו היטב במחשבה התת הכרתית שלך.
מילת אזהרה: כאשר תתחיל לסנן לעצמך מחשבות חיוביות אלה אתה תרגיש מטופש, כלומר, במהלך האמירה, "היום הוא יום נהדר, ילחש לך קול "זה לא נכון! יורד גשם, ולא מתחשק לי ללכת לעבודה" מחשבות קטן שליליות מפריעות אלה עלולות לצוץ לעתים תכופות למדיי בהתחלה. הדבר דומה לקלטת ישנה שמתנגנת לך בראש, והקלטת הישנה מלגלגת במחשבות החדשות שלך ״את מי אתה חושב שאתה מרמה? אני יודע שזה לא יום נהדר! בשלב מוקדם זה קיים פיתוי גדול להרים ידיים. אף אחר אינו אוהב לחוש מטופש, גם כאשר הוא לבד, אולם כחושב חיובי, אתה כמובן כבר לא בליגה של מרימי הידיים.
על מנת לעזור לך להתגבר על קושי ראשוני זה השתמש בתכסיס הבא, העמד פנים שאתה משחק תפקיד, העמד פנים שאתה אדם אחר, אדם הרס נחוש ומלא ביטחון, שליו ומיושב בדעתו. בחר אדם לדוגמה והעמד פנים שאתה איש זה. לבטח סופרמן אינו דואג אם התלבושת הזהרת שלו תקבל צורה מוחשית או אם ייוותר שאתה סופרמן או סופרוומן. פעל באופן בוטח, גם אם הרגשות שלך סותרים אותך. התעקש על כך שאתה צודק בקשר לשינוי תבנית החשיבה שלך לזיכרון חיובי צעד ראשון זה מיועד לעצמך בלבד: לפני שתוכל לשכנע אנשים אחרים בקשר לתדמית החיובית החדשה שלך, יהיה עליך לשכנע את עצמך, להלן כיצד עושים זאת-

-עמוד לפני מראה וספק לעצמך חיוך מנצח.
-אמור לעצמך שמהיום והלאה דברים יהיו טובים יותר
-אמור לעצמך שאתה מתחיל התחלה חדשה ומרעננת. כל מה שמישהו אמר עליך בעבר בטל ומבוטל. מעתה ואילך אתה מחליט מה אתה nושב בקשר לעצמך ואתה בוחר לחשוב טוב על עצמך
-המשך לחזור על המוטו החדש שלך, גם אם מישהו יתפוס לך את המושב האחרון באוטובוס.
אתה לא משלה את עצמך כשאתה פועל כך. אתה פשוט מוודא שאתה משמר את האנרגיה שלך אתה עומד להשיג דברים נהדרים, ואתה לא תאפשר לעצמך להתעכב בגלל דברים שוליים.

להתקשר עם המחשבה התת הכרתית
המחשבה התת הכרתית שלך אינה עסוקה רק בזיכרונות ובתחושות מאוחסנים, היא גם מקום מושבם של היצירתיות, האינטואיציה והרעיונות, כולם מושגים מעורפלים. אינטואיציה מופיעה לפתע ומובילה אותך לכיון מסוים. רעיון צץ במחשבה שלך כאשר אתה מכסח את הדשא, ותוך שנייה אתה משיג את הפתרון לבעיה שעליה חשבת במשך ימים. המחשבה התת הכרתית שלך, עזרה לך לפור פתרון אם אתה אמן, המחשבה התת הכרתית שלך מסייעת לך בדרך זהה או מספקת לך השראה או רעיון יצירתי ליצירה הבאה שלך. מקצועות יצירתיים מקשרים אנשים לתת הכרה יותר מאשר מקצועות משרדיים רבים. מעיקרה, היא תכונה בלתי רצויה בתוך סביבת המ יצירתיות, מכוון שהיא נטה לשבש את השגרה, ולפעמים היא עלולה לאיים על הסמכותיות של הבוס, במיוחד כאשר אדם מדרגה נמוכה יותר הציע את הרעיון, ולא הבוס! רעיונות טובים אינם מקבלים תמיד הכרה, או מיישמים בשטח, ורבים האנשים שיכולים לאשר שעבור כל רעיון טוב, קיימים לפחות עשרה אנשים שמספרים לך שלא ניתן ליישם אותו.
לעתים קרובות מאוד השגרה נוטלת של הגמישות, כשהיא הופכת את העבודה והחיים שלך את מקומה בדרך כלל לקשים יתר מכיוון שהיא קובעת מגבלות בלתי הכרחיו הרבה והופכת דברים למשעממים. כיום קיימת הערכה עצומה רבה מדיי להישגים של המו הרציונלר ) אשר כפי שתזכור, מהווה רק חלק זעיר מהיכולת הנפש הכוללת שלנו והערכה נמוכה מדיי, חזקה לא פחות, לכוחות התת הכרתים. אנו מאמינים באופן כללי רק למה שאנו רואים ונוגעים. אנו מאמינים רק לדברים שניתנים למדירה ואשר מלווים בטבלאות מלאות בערכים ונתונים נצפים, יצירתיות, אינטואיציה ורעיונות נוטים לשהות בתחתית הסולם )חוץ ממקרים שבהם הם עררים להרוויח כסף רב( מכיוון שהם אינם ניתנים למרידה ולק, רשמית, אינם קיימים. אך עם את, כאטר אנך חושבים על הדבר, אנו רואים שכל פעם אחת ויסר את החברה שבה אתה עובר כעת. למישהו היה פעם רעין שבעקבותיו החל לבנות את המכונית הראשונה... וכך הלאה.
הערה: כל הישג החל כרעיון. חשוב על כך, מה גרם לכך שתקנה ספר זה? אולי ראית את הכותרת או את השער והדבר סיפק לך רעיון כיצד לפתור את אחת הבעיות שלך? קרוב לוודאי שעברת על תוכן העניינים כדי לבדוק אם מופיע קטע עם בעיה זאת, לאחר מכן התחלת לקרוא חצי עמוד על הנושא, ולבסוף רכשת את הספר. רעיונות עשויים להופיע במקרה, לא ניתן להכריח את הופעתם, לרעיונות אין כל קשר לכוח רצון. ככל שתנסה יותר להעלות רעיון תצליח בכך פחות, ככל שתערב כוח רצון רב יותר, יקטנו סיכוייך להגיע לתת הכרה שלך, רעיונות צצים כאשר לא מתבונן, כאשר אתה חושב על משהו שונה לחלוטין.

באופן דומה גם לאינטואיציה אין כל קשר לכוח רצון. אינטואיציה היא כוח מנחה בך, שמדריך אותך באופן אי רציונלי כביכול, ועם זאת מתברר לעתים תכופות כמשהו נכז המחשבה התת הכרתית פועלת עבורך תמיד, גם כאשר אתה הפסקת לחשוב על בעיה, המחשבה התת הכרתית שלך ממשיכה להתמודד אתה, וכאשר אתה רגוע רייך להאזין לקול הפנימי שלך, התת הכרה תפיק את הפתררז שלה בצודה של אינטואיציה או רעיוך הדבר עשור להתרחש במהלך היום או במהלך הלילה, בתוך חלום (אף כי בצורה חבויה), חלומות הם כלי לשחרור החרדות והפחדים שצוברים במהלך היום, אותך ער ולא היית מסוגל לחדש את האנרגיה שלך בעזרת שינה. על מנת לנצל את האמצעים התת הכרתיים הללו, חיוני לפתח רגש ל-"קול הפנימי״ חיוני מאוד לשמור את המחשבה הרציונלית במקומה, אחרת היא תשתלט ותבלום את המחשבה התת הכרתית. דאגה תמידית והתעסקות כללית ב-"מחשבות הרסניות", הופכות אותך בלתי פתוח לרעיונות בונים כלשהם. אם תרצה לנצל את האינטואיציה והרעיונות היצירתיים, תזדקק ללמוד לכבות באופן חלקי את המחשבה המודעת. אנו עושים זאת לפעמים באופן טבעי למדיי, בלי לדעת זאת. היכר בפעמים שבהן אתה יושב ליד השולחן ובוהה דרך החלון, כשאינך מתבונן במשהו מסוים, לא קולט את מה שמתרחש מסביבך ופשוט חושב על משהו בדרך כה מרוכזת, שאתה ממש רואה אותו לפניך. בפעמים אלה אתה עובר למצב של חלימה בהקיץ, המחשבה ההגיונית שלך מנמנמת במקצת, ומאפשרת לך לשוטט ולהיכנס לכל אותם רגשות ומחשבות שמציגים את עצמם באותו רגע. במהלך החלימה בהקיץ אתה שקוע כל כולך, ויושב בלי להתחיל לנוע בא שקט בכיסא. דאגה היא הפרעה שנובעת מהמחשבה ההגיונית, ואתה חייב לשלוט בה כרי להפיק תועלת מהתת הכרה שלך. הייתי רוצה שתנסה את התרגילים הבאים, כדי שתוכל להעריך לעצמך עד כמה קל או קשה לך להירגע.
-להפוך מודע לשוני, שבין להיות ערני ולהיות רגוע.
-להשיג גישה למחשבה התת הכרתית שלך.

תרגיל נשימה
מצא לעצמך תנוחה נוחה, בישיבה או בשכיבה. הרפה את רגלך וידיך )שילוב רגליים וידיים יוצר מתח פיסי
הערה: מתח פיסי יוצר מתח נפשי. מתח נפשי יוצר מתח פיסי.
-הנח יד אחת על אדר הקיבה שלך, ברוק מעל לטבור, ברוק את נקודות המתח הראשיות והרגע אותן באופן מודע:
-הרפה שיניים קפוצות
-שחרר את הכתפיים פתח את ידיר.
-עצום את העיניים והיה מודע לתנוחת הגוף שלך בכיסא או על המיטה. התרכז בראשך לרגע, לאחר מכן בזרועות, בגוף, ברגלים, האון לנשימה שלך במשך עשר נשימות. אל תעשה דבר, חשוב אם אתה נושם מהר אך לאט, האז לנשימה שלך כעת התחל לנשום נשימות עמוקות יותר. במהלך השאיפה וודא שאתה שואף דרך הבטן שלך. אם תעשה זאת נכון, היד על הקיבה שלך תתרומם עם הבטן המתרחבת שלך. במהלך הנשיפה אוויר הבטן שלך יתרוקן מאוויר והיד שלך תצנח מטה אתו.
-בצע עשר נשימות עמוקות דרך הבטן ובכל שאיפה עצור את הנשימה לספירה של nמש, לאחר מכן נשוף שוב.
-אפשר לנשימה שלך לשוב לסדרה. e כוז בעדינות את כל השרירים שלך ובמהלך שחרור המתח פקח שינית את העיניים.

כעת אתה אמור לחוש רגוע מבחינה פיסית. אם יש לך בעיות האם אתה מתקשה לנפח את הבטן כאשר אתה איייר! שואף נסה, בעיניים פקוחות, לענל את הבטT בעזרת רחיפתה החוצה תור שימוש בשרירים. הותר את היד על הקיבה כרי שתרגיש כעת מה קורה. שלב את דחיפת השרירים החוצה עם שאיפת אוויר. לבסוף, נסה סונ שאיפת אויר לבר, כשאתה הפך את השאיפה לכוח שדוחף את הבטן שלך החוצה.

האם אתה מגלה שאינך רגוע בסוף התרגיל? האם אתה מודאג מאור בקשר למשהו? כל בעיה שיש לך עלולה להפריע לתרגיל, כשהיא מקשה עליך להתרכז הדבר טבעי אל תנסה להילחם במחשבות מטרידות אלה, מכיוון שהתנגדות יוצרת מתח. פשוט אמור לעצמך, "אני יכול לחוש שאני מודאג בקשר למשהו זה בסדר. אני אהררר לדאגה מיד לאחר סיום התרגיל. כעת אני ממשיך את התרגיל שלי" אמור את לעצמך בכל פעם שתגלה שדאגות מטרידות מפריעות לתרגיל האם אתה מנסה חזק מריי להירגע? אל תנסה להיות מושלם. תרגיל זה א יפתור את כל הבעיות שלך; הוא רק מסייע להקהות כל מתח פיסי שהוא, כך שאל תצפה להיכנס לתרדמת בסופו! ביצוע תרגיל זה דומה ללקיחת צער אחר אחורה מחיי היום-יום, לא פחות ולא יותר הערה: ככל שמתאמצים יותר להירגע מצליחים בכך פחות האם אתה כועס על עצמך שאינך רגוע יותר? האם אתה מוצא שקשה לך לא להיות אלוף עולמי בכל מה שאתה עושה? האם אתה רוחף את עצמר חוק מאוד בכל מה שאתה מנסה לעשות? אם אתה משיב כן על שאלת אלה, אז הגיע הזמן שתתייחס לעצמך טוב יותר. כרגע אתה ביקורתי מריי וחסר סבלנות, במילים אחרות אתה מתנהג ברשעות כלפי עצמך. הפסק את! אתה ראוי לשחרור רסן ויש לך זכות לעשות טעויות ושגיאות, בדיוק כמו כל אחד אחר. טפל בעצמך כמו בתינוק קטן: בהרבה אהבה ורכות. כעת נסה את התרגיל שנית. תגלה שאתה מצליח טוב יותר הפעם, ניתן לעשות את התרגיל בכל מקום, באוטובוס, ברכבת, כאשר ממתינים לרופא השיניים, כאשר אתה תשוש ואין לך זמן לנמנם, כאשר אתה לחוץ. נשימה נכונה תעזור להקהות את החררה, לטעון מצברים ותאפשר לך לחשוב בבהירות, נשימה עמוקה משמעה שכל הריאות עלא רק החלקים העליונייס מתמלאים באוויר וכתוצאה מכר יותר המאן נכנס לדם. החמצן ררוש למוח כרי לתפקר היטב. יתרה מזאת, נשימה עמוקה משחררת ומרגיעה את שרירי הבטן ואת המקלעת השמשית, שהיא האזר סביב הקיבה שבו מתרכים עצבים רבים. הרפיה של המקלעת השמשרת משמעה שהאברים הפנימיים שלך יתפקרו היטב. בעורת נשימה עמוקה אתה יוצר הרמוניה פיסית,


תרגיל נופש מנטלי
נסה תרגיל זה מיד לאחר תרגיל הנשימה, או בחר זמן שבו אתה רגוע. למד תצטרך להתאמן בתרגיל המנטלי בתנאים חסרי הנופש מתח לפני שתוכל ליישם אותו במצבים קשים יותר. פרפקציוניסטים, היזהרו!
-מצא לעצמך תנוחה נוחה ועצום את העיניים, התחל תוך הזכרות במזוודה או בתיק נסיעות. ראה אותו במחשבה מונח על המיטה אהח ומרכז. כאשר אתה מתבונן במזוודה הפתוחה, חזור לעצמך על המילה "חיפשי. היכנס לאווירה, עורר את עצמך לכר. ראה את התמונה במחשבה וחוס את ההתרגשות שביצאה לאתר הנופס האהוב עליך. כסף אינו מהווה כאן בעיה. למעשה, ככל שהמקום יהיה יקר יותר, כך טוב יותר.
-אתה מוכן לצאת. סגור את המזוודה. כעת אתה בנמל התעופה, בתחנת הרכבת או בנמל הימר (למותר לציין שהגעת לשם בלימוזינה נהוגה על ידי נהג), אתה עולה על המטוס, הרכבת או האנייה, הנעת למקום הנופש שלך, והמקום נפלא ובדיוק כפי שהיית רוצה שיהיה. התבונן בכל דבר בפרוטרוט בהרים, בים, בחוף, בעצים בנוף הכפרי, בכל מה שבחרת. ראה את עצמך נע בשטח, נהנה מיופיו של הנוף, חוש את ההתרגשות שבהימצאות בסביבה נהדרת זאת. היה שם, קח חלק בחלום בהקיץ שלך, הפרך את הנופס המנטלי שלך לחוויה מהנה מאוד.
-כאשר תרצה לחזרה כווץ בעדינות את כל השרירים, הרפה אותם סוב ופקח את העיניים והותר את החיוך על הפנים, הוא מתאים לך! אם יש לך בעיות, האם אתה מתקשה לדמיין את הנופש האידאלי שלד? אולי לא השתמשת בדמיון שלך זמן מה ולכן הפכת ל-"חלורי.
על מנת לשחר את היכולת לרמיז או לפנט, התחל בחפץ בסביבה שלך צמח, טלפון, תמונה, כל התבונן בחפץ בקפידה, כשאתה רואה כל דבר. פרט לאחר שתעשה את עצום את העיניים ותאר לעצמך את הפריט כשאתה משחרר כמה פריטים שניתן. כעת פקח שוב את העיניים וברוק אם זכרת את הפריט במדויק. ככל שתתאמן על הדבר יותר, תצליח טוב יותר.
נסה לדמיין משהו במחשבה שלך. העובדה שאתה זוכר, משמעה שיצרת תמונה נפשית של הפריס, לא ניתן לתאר דבר שלא מדמיינים אותו, שיפור הדימיון, ישפר אוטומטית את הזיכרון.
האם אתה מתקשה ליהנות מהחופש שלך? מה שיבש את החלום בהקיץ שלך? האם התקשית לדמיין משהו כמהנה באופן מוחלט, ללא חסרונות? אולי אתה חושב שתרגיל זה בלתי מציאותי, ואתה רוצה לספר לי, שבפעם האחרונה שנסעת למיורקה, נחתת באותו מקום נתעב ליד הכביש הראשי, במקום שבו המנקה גנבה לך (לדעתך) את השעון, כי לא מצאת אותו בשום מקום... לצערי לא הבנת את הרעיון של התרגיל, כולנו יודעים שהחיים אינם מושלמים. תמיד יהיו עליות ומורדות ומכשולים בלתי צפויים מראש. הדבר כך, בין אם הדבר מוצא חן בעינינו או לא. ואיננו יכולים לעשות דבר בקשר לאירועים בלתי צפויים שמופיעים בחיינו, אולם אנו יכולים, לבטח, להשפיע על הדרך שבה אנו מתמודדים. אנו יכולים לבחור כיצד להתבונן בבעיות באופן חיובי או שלילי. אנו יכולים לבחור להיות מאושרים אך אומללים. הבעיות עדיין יתרחשו, ללא קשר לבחירה שלנו, כך שאנו יכולים לשבת בחרדה בפינה, להמתין לדבר הבא שישתבש, ולהיות בלתי מאושרים ביותר בחיינו. או שאנו יכולים להתייצב מול הבעיות מתי וכאשר הן מתרחשות, להתמודד אתך כמיטב יכולתנו, וליהנות מאוד מחיינו בינתיים.
מלבד זאת, האם אתה בטוח למדיי שלא השארת את השעון שלך בחוף נופש מנטלי הוא, לבטת, תרגיל של בריחה מהמציאות, אולם הוא אמור להיות כזה, בדיוק כמו נשימה עמוקה, הוא מספק לגוף למחשבה אפשרות להירגע ולהתאושש מאנרגיה אבודה, והוא צרור לך להשיג ריחוק מה משגרת היום-יום, כשהוא מותיר אותך רענן ובמצב-רוח טוב. נופש מנטלי אמור לגרום לך לחוש טוב, ורק כאשר תרמיז משהו יפה, תפיק את התוצאה המרבית מתרגיל זה.

קביעת תכנית הצלחה אישית
בחיים אלה כל אחר מקבל את מה שהוא ראוי לו, אולם רק המצליחים יודו בכך. אין דבר כזה שנקרא מחלקת גן עדן להפצת הצלחה. כל אחד מאתנו צריך לעבוד ולהשיג את האושר וההצלחה.
מספר אנשים שהגיעו לסדנאות שלי, אמרו שהם חשים שהם נשלטים על ידי הסביבה שלהם, על ידי מצבם הכספי הנוכחי, על ידי בן זוגם, על ידי הבוס שלהם או על ידי סוג העבודה שלהם, והם חשים חסרי ישע למדיי בקשר לסיכויי הצלחה שלהם, לשנות את חייהם לטובה. כל הכוחות החיצוניים נוטים להיות כה חזקים, שהמאמצים שלהם נראים חסרי סיכוי מראש. כאשר אני שואלת אנשים אלה מה הם עשו ממש כדי להשיג את היעד שלהם, משתמע מדבריהם שהם לא עשו דבר, מכיוון שהם ידעו מראש שהדבר לא יצליח, או שהם איבדו את אומץ לבם לאחר הניסיון הראשון. )והתלוש, לרוכז וויתרו, על אף העובדה שהם לא נתקל בהתנגדות שלה ציפו מצד העולם החיצוני. שינוי עלול להיות דבר מפחיד, ואף כי המצב הנוכחי שלך עלול להיות בלתי נעים, נראה שלפעמים הוא עדיין נראה עדיף על פני העצבים והטרדות של ביצוע דברים בטריטוריה חדשה, והסתכנות בפגיעה כאשר מנסים להתמודד עם מצבים בלתי מוכרים. הדבר דומה לשן שמפסיקה לכאוב, כאשר יושבים בחדר ההמתנה של רופא השיניים. לפתע אתה nש שזה לא כה גרוע, ולא כדאי לך לבזבז את זמנו של רופא השיניים: זה לבטח שום דבר. או כאשר אתה צריך לדון במשהו קשה עם עמית המייגעות שאתה מתעב בדרך-כלל, רק כדי להימנע מלגשת לשוחח עם עמית זה?
אותו הדבר כאשר עושים שינויים בחיים. אנו פוחדים ומנסים להימנע מהם, אף אם התוצאות יהיו חיוביות מאוד לגבינו, אנו אוהבים את צליל סוף המסע, אולם לא את המסע עצמו. אלוהים, אפשר לי להוריד במשקל, אולם אל תקשה עליי לעשות זאת. שינוי החיים לטובה משמעו למידת דברים חדשים. הדבר לא תמיד קל אולם הוא לבטח מספק מאוד, ואתה תהפוך בסופו של דבר לאדם בעל ביטחון עצמי רב יותר. תגלה גם שלאחר זמן מה, יהיה לך קל יותר להיתקל במצבים בלתי משביעי רצון, פשוט מכיון שתבזבז פחות זמן בדאגה ויותר זמן בפעולה. אתה תתחיל לעשות משהו בקשר לבעיות במקום לדחות דברים. דחיית דברים אינה פותרת בעיות, היא רק מוסיפה את בעיית הזמן. אין כל טעם לדחות את העבודה על השגת אושר, כאשר היית בבית הספר אמרת לעצמך, "אהיה מאושר ברגע שאסיים את בית הספר״, לאחר מכן עזבת את בית הספר וחשבת לעצמך, "אני אהיה מאושר לאחר שאסיים את הצבא ואשיג עבודה״, לאחר השגת עבודה אתה מתנה את האושר שלך בהשגת אישה או בעל בית, לאחר מכן ילדים שיעובר את הבית. לפני שאתה מבין את הדבר, אתה הופך מבוגר, וצריך להבין שהחיים חלפו לידך. אנשים רבים מבזבזים את חייהם בהמתנה "לאושר הגדול״ והם מתעלמים מהאירועים המאושרים, הקטנים, הרבים שמתרחשים. אל תאפשר לזה לקרות לך, התחל ליהנות מחייך עכשיו! כאשר תתחיל לחיות בכאן ועכשיו, במקום בעבר או בעתיד, תגלה דברים רבים למדיי שמעניקים הנאה. כל שעליך לעשות הוא להתחיל לחפש אתם, ואתה תמצא אותם בכל מקום. צפה להיות בר מזל היום, ואתה תהיה בר מזל, נסה זאת, זה עובד.
בדרכך לחיים טובים יותר, האויב הגדול ביותר שלך (לאחר אתה עצמך), הוא קרוב לוודאי הרגל. אנו כה רגילים לעשות דברים בדרך מסוימת, לחשוב לפי קוים מסויימים, להניב כה אוטומטית למצבים מסוימים, שנראה כאילו המוח שלנו עובר למצב של "טייס אוטומטי" במצבים מסוימים, וזאת הסיבה מדוע נראה שכה קשה להשתנות. כל עור ההרגל הוא משהו ישיר למרי, כמו להפסיק לעשן או לאכול אוכל ג'נק. אנו מסוגלים לדמיין שהדבר בר ביצוע, מצד שני הפסקת הרגלים כמו דאגה או צבירת כעס, נוטה להיראות מעבר לשליטתנו מכיון שאנו מאמינים שהרגלים אלה נגרמים על ירי אירועים חיצוניים. אנו חשים שאיננו מסוגלים לוותר על הדאגה כאשר הבעלים או הנשים שלנו אינם מגיעים הביתה בזמן. אנו חשים שאיננו יכולים להתלונן על ארוחה נוראה במסעדה יקרה. במקום זאת אנו אומרים ״לא נגיע לכאן שוב״, ולאחר מכן הולכים הביתה ומתבשלים בכעס שלנו במשך שבוע שלם. התירוצים בקשר לאי רצון להשתנות קיימים בשפע, "אני חייב לדאוג כי אכפת לי מאוד״ או, "אסור לי להתלונן כי זה בלתי מנומס״, סטריותt nשוב על כך. לא ניתן להשיג דבר בעזת דאגה. אם לבעלך הייתה תאונה, אינך יכולה לשנות זאת. אם לאשתך יש רומן מהצד, רצוי שתשאל אותה על כך במקום לדאוג. אם אתה מתלונן במסעדה, אינך חייב להיות חסר נימוס. אין כל סיבה שלא לציין שלא התרשמת מארוחה שהוכנה כאופך כהרע הרגלים אלה ניתן לשנות. אחרים עשו את, אז למה לא אתה, אם תרצה להכניס את חייך למסגרת עבודה חיובית יותר, להלן מספר נקודות שידרשו את תשומת לבך:

-היה אחראי לעצמך, לפעולות שלך ולרגשות שלך הם שלך, ואתה האדם היחיד שיכול להשפיע עליהם.
-אל תמתין שהעולם החיצוני ישתנה, כי זה לא יקרה.
-עשה ספירת מלאי מהן המצב הנוכחי שלך? עבור על כל ממד, בריאות, כספים, עבודה, שותפות, דימוי עצמי, וכך הלאה.
-אילו נקודות תרצה לשפר? ערוך רשימה של דברים שתרצה לשנות והצב אותם בסדר העדיפות, התמודד עם הנקודות בזו אחר זו. הבנת נקודה אחת, טובה יותר מביצוע מספר ניסיונות כושלים על מספר נקודות.
-התבונן בנקודה הראשונה ברשימה שלך. מהי בדיוק הבעיה? נתח אותה וקבע מהם הגורמים החיצוניים שמשחקים כאן תפקיר ומהן הגישות שלך שמחריפות את המצב. הבה נניח שאתה רותח כי שלושה מוכרים בחנות משוחחים ביניהם כאשר אתה ממתין שישרתו אותך. הגורמים החיצוניים הם שמוכרי החנות אינם מבצעים את עבודתם. הגורם הפנימי הוא שאתה חסר נחישות מספיק כרי להפנות את תשומת לבם אליך. תמיד יהיו מוכרים שיעדיפו פטפוט על פני עבודה, אולם אינך חייב להיות חסר ערך כל חייך, אתה תגלה שלעתים קרובות אין מה לעשות בקשר לגורמים חיצוניים. נקודת המפנה טמונה, אם כך, בגישות שלך עצמך. קבע לעצמך יעד מדוייק בשל מה שאתה רוצה. אל תאמר, ״אני רוצה להיות פופולרי יותר", אמור "אני רוצה להרגיש נוח יותר כאשר אני משתתף במסיבות". היה מציאותי בקשר ליעדים שלך. אל תאמרי ״אני רוצה גרף כמו של רחל וולש", אמרי "אני רוצה להפחית את עודף המשקל שלי״.
התחל בעבודת הכנה. אם היעד שלך הוא להצליח, סוף סוף. במבחן הנהיגה, יהיה עלך להתאמן בחנייה. כל החשיבה החיובית בעולם לא תעזור לך לעבור את הטסט, אם לא תוכל לבצע חנייה. נבנה לעזור לפני שאתה ניגש לטסט.
אם את רוצה למשוך תשומת לב של בן זוג, ודאי שאת נראית מושכת. רולים בשער וסיגריה תלויה בזווית הפה, לא יעוררו את תשוקתן של גבר, בדיוק כמו שחולצה מוכתמת על פני כרס בולטת, ומראה כללי של אדם מרושל, לא יגרמו לנשים להשליך את עצמן לרגליך. הסר את הביטוי "איני יכול. מאוצר המילים שלך. אם אתה אומר "איני יכול" אתה מציב לעצמך מגבלות. חשוב על הדבורה, על פי חוקי האוורודינמיקה, בלתי ניתן לטוס על הפרופורצית שיש לה פי ומצליחה לעוף

הערה: אתה יכול מכיוון שאתה חושב שאתה יכול.
התכונן פיסית ונפשית, וודא שאתה במצב הרוח המתאים ביותר כדי להתחיל את הנקודה הראשונה שלך. בצע את אחד מתרגילי ההרפיה בעמודים .29-25 כל יום למשך תקופה של שלושה שבועות לפחות. הרגל את עצמך להירגע לפחות פעם אחת ביום ואתה תגלה שקל לך יותר ויותר להתנתק. הדבר יעזור לך לשמר את האנרגיה שלך, אשר תידרש למשימות הניצבות בפניך התחל את היום בעמידה לפני המראה ואמירה לעצמך, "מעתה ואילך דברים ישתנו לטובה" והתכוון לכך. o ראה את עצמך מצליח במשימה, מה שתוכל לדמיין תוכל לעשות במציאות. אם אתה רוצה להפחית משקל, ראה את עצמך במחשבה כאדם רזה, ראה את עצמך לובש חליפה חדשה נמירה קטנה יותר, דמיז את עצמך עגמר לפני מראה בחליפה את וראה את החיך הגאה השפרך על פניך אם היית רזה בתקופה כלשהי מצא תמונה מאותה תקופה ושא אותה אתך. הוצא מהארון זוג מכנסיים לוחצים מריי כעת והותר אותם במקום שבו תוכל לראות אותך, כשאתה אומר לעצמר, "אני מתכוון ללבוש אותם שוב! מלא את המחשבה שלך כחיונות של אותה חרש. אם אתה גבר שמתבלבל כאשר הוא מתחיל לשוחח עם נשים, רמיז את עצמך עסוק בשיחה, ראה את עצמך בוטח, מרבר בבהירות, ראה את בת זוגך מאזנה לך בקשב, נהנית מהשיחה שלך, ראה אותה מחייכת לעברך. ראה את עצמך כאדם מצליח ואתה תהיה מצליח. o הפסק לעלות תירוצים והתחל עכשיו, מספר תכונות אישיות והאסטרטגיות שלהן בפרק זה תראה מגורן סוגי אישיות והקווים המאפיינים אותם. שים לב שכמעט שלא תמצא מישהו שכולו בקטגוריה אחת כולנו מורכבים ממגוח מרכיבי אישיות שהתפתחו במשך השנים. אישיות היא משהו שאנך נולדים אתה אולם היא גם מושפעת מהשפעות חיצוניות.

אם יש לך ילדים, תוכל לראות שאישיות מתגלית בגיל צעיר מאור תינוק אחד יישן כל הלילה בעוד אחר יבכה לעתים תכופות. ילר אחר מלא למדיי בשנים הבאות הרבה תלוי בסביבה של הילר מלא החיים אי השקט אם הפעילות הערנית שלו תתקבל כאיכות חיובית, קרוב לוראי שילד זה ילמר, לבסף, לנתב אנרגיה זאת בדרך מועילה. אם אתה ערנות תיחשב לרצויה )דבר שנכן, לרוב עבר בנים אבל לא עבור בנות( והילד יקבל הופש מושלם להציג התנהגות מלאת חיים זאת בכל הזמנים, ילד זה יהפוך לחסר ריסון מכיוון שלא יוצבו בפניו שום גבולות, אם, מצד שני, הורים ו/או מורים יגרירו את הילר מלא החיים כהיפר אקטיבי אך שובב, הילר עלול להיכנס לבעיות שנות בשל "ההתנהגות השלילית" שלו. ענישה כלשהי עלולה לבוא בעקבות הצגת ערנות, והילד ילמד לדכא את ההתנהגות הזאת או להתחיל להציג את אותה התנהגות בררך מוגזמת, ובכך יעורר ענישות נוספות, אשר בתורן יגרמו לילד להתנהג בדרך מופרעת עוד יותר, ער שיהפוך לבסוף לאותו חצוף שר משחת כפי שהוריו נוהגים לומר לו זאת תמיד זוהי נבואה קלאסית שמגשימה את עצמה ביישנות גם היא עלולה להתקבל בדרכים שונות. ניתן להתייחס אליה כאל "נימוסים טובים", ולכן מתאימה ורצויה, או שניתן לגנות אותה ולהענישה כ-"פיגור" ו-"טיפשות". הדרך שבה יטפלו בילד לאחר מכן והדרך שבה יתפתח בעקבות כך תלויות בתיוג הראשונ הילר שתרג כבעל "נימוסים טובים" עשוי להתפתח לאדם עצור מאוד, אשר אינו מסוגל לתת ביטוי לרגשות שלה בץ שהם טובים ובז שהם רעים. הילר שנקרא "מפגר" עלול לפתח תסביר נחיתות ולא להשיג לעולם רבר. זאת משימה קשה למדיי לנהרג בדרך נכונה. רצוי שתסלח להוריך מכיון שקרוב לודאי שגם אתה תעשה טעויות כאשר תהפוך להורה מכיון שההשפעות של ההורים, האחים, המורים והחברים בכיתה הם חזקות במיוחד במהלך הילרית וגיל ההתבגרות, ניתן לומר שהנישות של הסביבה החברתית ישפיעו השפעה בלתי מבוטלת על חייו של אדם צעיר מכיוון שילד בן שש אינו יכול לארח את חפציו ולומר "טוב, הספיק ל שמתייחסים אלי כמו אל אירררט! לאחר הכול, אני היחר פה שמבז במחשבים!" ואז לצאת מהבית, יהיה עליו להמשיך להאזז לתלונות הריות בקשר לחסרונות שלו עד שהוא יוכל לצאת מהבית, דבר שיתרחש, קרוב לוודאי, לאחר עשר אר יותר שנים, עד לאותי זמן הרעיון ישתרש באופן מוצק במוחו ומצבו לא יהיה טוב, שוב, מצטיירת כאן תמונה קיצונית מכיוון שרובנו חווינו תערובת של שבח והוכחה במהלך הילדות. יחד עם זאת, איננו נוטים להניח מפקעת הילדות שלנו ללא מאבק כלשהו, מספר אירועים או הערות השפיעו עלינו קשה יותר ממה שהבנך באותו זמן, והם עדיין משפיעים עלינו כיום. לכולנו יש היסטוריה. לכולנו יש מאבקים וכך גם אחרת, עם זאת, אין זה אומר שאנו מושפעים מהעבר שלנו לעולם ועד, אם לא אהבת את הדרך שבה הוריך התייחסך אלך אתה יכול המיד, לבחור חברים שמתייחסים אליך אחרת בבגרות. אם אתה נוהג כבר 20 שנה להגיב בכעס רב כל פעם שמישהו נתקל בר בטעות ברחוב, יידרש זמן מה ומאמץ להיפטר מתחושת כעס כזאת, אולם תוכל לעשות זאת, וזה מחיר קל שתשלם כדי להימנע מכיב קיבה.

בפרק זה תמצא גם מספר תכונות אישיות שמתוארות בדרך קיצונית, אפילו בצורה קריקטורית למדיי, לעתים נדירות תיתקל באנשים שכאלה במציאות, אולם אתה כן עשוי למצוא אנשים שמציגים נטייה לעבר אחר מסוגי האישית, במידה גדולה או קטנה יותר תיאורים אלה אמורים לעזור לך להתבונן בעצמך ולקבוע היכן טמונות הנקודות החלשות שלך, אשר עשויות לדרוש מינון של חשיבה חיובית. כך שטיל תיאורים אלה והשתמש בהם כקו מדריך, אין כל צורך להשליך את עצמך תחת רכבת מכיוון שמצאת את רוב הנקודות שלך בקטע של תקיעת סכין בגב. אם אכן גילית שאתה משתייך לשם, משמעות הדבר שאתה כן עם עצמך, והרבה בתורו, יעזור לך להפיל לאדם הטוב יותר שקיים בר.

המתנשא
המתנשא הזכר או הנקבה הוא בעל המונה ברורה למרי של העולם בראשו. כל מה שהוא שומע, רואה או nווה, הוא מסוגל לתייג באופ ברור כטוב או רע, כנכון או שגוי המתנשאים החליטן בראשם, אחת ולתמיד, אילי פריטים מתאימים לאיזי קטגוריה, hהי זה. המתנשא איני דואג בקשר לשטחים השחורים והלבנים אפורים בין השטחים בחיים. כשהוא מבורך בקול רם, המתנשא ממשיך להפיץ את האמונה של. אם אתה רוצה לשמוע את ואם לא, המתנשא יאפשר לך לדעת את דעתך על כל נושא נתn. אם היית מאשפז אי פעם בבית חולים, אתה תזכור את אותה אחות בוסית ששועטת לחדר בחמש לפנות בוקר כדי למדוד לך חום, כשהא שואגת, כמה אנו עצלים! עדיין ישוי התעורר, מר ישראלי, פתח את הפה!" ואם אתה רוצה לדעת מהם הכדורים החדשים שהיא דוחפת לפיך, היא תתבונן בך בנימת תוכחה ותשיב, "אנו חייבים לעקוב אחר הוראות הרופאים, נכון, מר ישראלי?" במילים אחרות, היא מציבה אותך במקומך, מכיוון שעל פי החוקים שלה, החולה אינו רשאי להטיל ספק בסמכות של הרופא) אך שלה, רזה בדיוק מה שניסית לעשות שים לב, גם לשימוש המתמיד ב-"אנחנו" במקום ב-"אתה". אתה כבר לא אדם בזכותך אתה, ובכל מקרה, האחות יודעת מה הטוב ביותר, כך שהיא לוקחת אותר תחת כנפה המתנשאת המשגיחה אר המעליבה, כשהיא משלבת את האישיות שלך בתך האישיות שלה, וכך נולד אנחנו" ביקורת נוחתת קשה ובמהירות מפי המתנשאים והיא לא תמיד בונה. אף אם יש להם רעיונות טובים, אנשים נוטים לדחות את ההצעות שלהם מפאת הדרך שבה הן מוגשות.

הנקודות הטובות של המתנשא- המתנשא בעל ידע אמיתי ומעוניין בכנות לעזור לאחרים.
הנקודות הבעייתיות של המתנשא- המתנשא נוטה להיראות נוקשה בהשקפתה לעתים קרובות, רעתי נתפתחה מוקרם בחיים ולא נברקה באופן מציאותי מאז. מתנשאים עלולים להיות מיושנים במקצת ומהווים חלק מקבוצת אנשים שעדיין חושבת שהציפ האלקטרוני הוא תוצר לתאי של מתן חרואי תפוחי האדמה, מתנשאים הם כה בטוחים ברעות שלהם שהם נוטים להעביר דרסות במקום להיכנס לדו-שיח עם אחרים, מתנשאים לכר שהם גם אינם מודעים פוגעים ברגשותיהם של אנשים אחרים )יזה לטובתרו"( כאשר הם רק מבקרים אותם כה בנוקשות, והדבר הופך אותם לבלתי פרפילריים מכירו שאנשים שונאים אותם או פוחדים מהם.

המצב הפנימי של המתנשא
רעות נוקשות מהוות סימן של חוסר ביטחןן בסיסי. אם העולם מתקבל כמקום מפחיד ומבלבל, מבנה מחשבה נוקשה עשוי לספק מעקה ביטחון להישע עליו. אולם לנוקשות זאת יש חסרונות. גשרים ואפילו גורדי שחקים נבנים כך שהם מסוגלים לנוע במקצת ברוח חזקה מאור, וגמישות זאת היא שמונעת מהם להתמוטט בסערה. אותו הדבר נכון עבור אנשים, אלה סיכולים להסתגל למצבים חרשים הם אלה שמצליחים הכי טיב, מתנשאים נוטים לבזבז אנרגיה רבה בהתנגדות לשינויים ולפעמים מחמיצים הזדמנויות שיכולות להועיל להם, פשוט מכיוון שהן לא מתאימות לתפיסות שלהם ולכן מפחידות אותם ("אני לא מתכונן להכניס אף אחד ממחשבים אלה למשרד שלי, תודה רבה!").

העכבר
העכבר הוא התנצלות מהלכת. אפילו כיום אלה בעיקר נשים, ועכברים חשים שהם צריכים להתנצל על שנולדו ואם הם חיו את חייהם כפי שהם רצ, על המצבות שלהם יהיה כתוב "סליחה על האבק עכברים מפחדים שהם חוסמים את הדרך או שהם גורמים חוסר נוחות לאחרים. הם ימתינו חצי שעה עד ששני מוכרים יפסיקו את השיחה שלהם במקום למשוך תשומת לב לעצמם. העכבר מרחף ומהסס הרבה, בכל מובן, היא מרחפת כרי לשרת את משפחתה, היא מרחפת וממתינה לבוס שלה שיקרא לה לשם הכתבה, היא מהססת כאשר היא נשאלת לרעתה מכיוון שהיא חשה שאינה.יכולה להתייצב בצר כלשהו של המתרס, גם אם העכברה מנסה לשבת על הגד קרוב לוודאי שתיפול ממנו מכיוון שהיא כה בטוחה שהיא חסרת ערך ייכפי שאנן יודעים כבר, אם אתה חושב שאתה חסר ערך, אתה תהפוך לחסר עכברים אינם, בהכרח, פופולריים מכיוון שהנכונות שלהם לציית נחשבת לטיפשות, וההתנצלויות התמידיות שלהם גורמות לאנשים למאום בהם במקום לאהוב אותם. המילה "לא" אינה קיימת עבור העכברים מכיוון שהם לא חולמים להביע אותה, לעולם,

הנקודות הטובות של העכבר
העכבר מסייע, מתחשב ומהווה נחמה גרילה לאנשים בצרה, לעכבר חמלה גדולה כלפי אחרים )רבר שאינו זהה לתובנה(, והוא מציג תמיכה בלתי נלאית כלפי אנשים חולים או מוגבלים בכל דרך שהיא נשים וקנות מתייחסות לעכבר כאל "מלאך" העכבר חשה ביטחון ליד אנשים שזקוקים לעזרה והיא מפתחת מיומנויות שמתקבלות כהפתעה נעימה בעיני עצמה ובעיני אחרים. ומכיוון שנקורות אלה תורמות לאחרים, הז נחשבות לרצריות. עם זאת, יש לציין שאם עזרה מתבצעת בדרך שמוחקת את העצמי בלי להתחשב בבריאות או בטיב של העצמי היא מפסיקה להיות חיובית והופכת הרסנית כלפי העצמי נקודות הבעיה של העכבר קל לתכונות אישיות חזקות יותר לנצל את העכברים. אי היכולת שלהם לומר "לא" ותחושת האחריות החוקה כלפי אחרים מפריעה להם להתעלם מדרישות בלתי הגיוניות. עכברים אינם אהובים, בהכרח, בשל האופי המסייע שלהם, ואחרים מתרגוים, לעתים קרובות, בשל הריחוף חסר הבסיס שלהם. אי לכך לא תמיד קיימת הערכה למעשיהם הטובים. המצב הפנימי של העכבר בתור עצמו העכבר מורכב הרבה יותר ממה שנראה מבחוץ בפנים ישנה מהפכה ואר שקט, מכיוון שבמקום כלשהו שם קיים "אני" שרוצה לצאת, בעל צרכים ודחפים שהודחקו במשך שנים. צורך חוק להערכה והוקרה דוחף את העכבר לעוד ועוד מעשים טובים ופעולות בלתי אנוכיות, ואם הדבר אינו מקבל הערכה מספקת מצר אחרים, העכבר הופר מתוסכל, הדבר דוחף אותו לפעולות חסרות אנוכיות רבות שר יותר, לפעמים ער דחיפת אחרים לקבל בכוח מעשים טובים לטם תגמול או הוקרה אפשריים. אם הדבר אינו מגיע, העכבר חש כעס, אולם מכיוון שכעס הוא תחושה אסורה למלאר, יש לדכא אותה וה-"אניי הקטן הופר קטן עד יותר. העכבר נרטה לאפיסת כוחות ולמחלות עצבים כתוצאה מתחושות ורצונות מורחקים.


הקדוש המעונה
הקדושה המעונה ותכונת אישיות נוספת נשית בעיקרה( תספר לכולם ער כמה היא חלשה, כאשר בפועל, מתחת לכל השכבות, היא חזקה כשור. לקדושים מעונים יש חוסך ונחישות חזקים והם מנתבים את כל האנרגיה שלהם כרי להשיג את מבוקשם וכן תשומת לב מוחלטת מכל הסובבים אותם מכיון שהם חשים שהם זקוקים, ראויים ובעלי זכות לקבל תשומת לב. הם יכירו באין חוסר אנוכיות הם השאילו לך כסף לפני שלוש שנים והם ידשו הוקרת תורה לנצח עבור מעשה נריב אף כי קרושים מעונים נוטים להשתמש כאחרים בעיקר כקהל, הם תלויים באנשים אחרים שמספקים להם דימוי עצמי. השגת תחושת חשיבות וכבור עצמי באמצעות אחרים היא המטרה העיקרית שלהם בחיים (באופן תת מודע או באופן מודע), והם פועלים להשיג זאת. הם בעלי ירע נרחב למריי במחלות וסממנים, והם מיידעים אותך כל הזמן בקשר למצב הבריאותי שלהם, אשר למותר לציין הוא תמיד רע או מספק סיבה לדאגה אימהות משתמשות, לפעמים, בהתנהגות זאת כבסחטנות רגשית על מנת למנוע מילדם היחידי לעזוב את הבית לתמיד או לצאת בערב ולפתח חיים עצמאיים משלו, ברגע שהבן או הבת מגיעים לירית של הדלת, עלה ירה של אימא לעבר חזה, ובחיוך מעוקם אך אמיץ היא מאחלת לילרה ערב נעים, אולם המסר האמיתי הוא "צא, בכל מחיר! זה לא משנה אם אחטוף התקף לב כאשר חבלה בנעימים". אם הילר עכבר, הוא לא יוכל להתעלם מסימנים אלה והוא יישאר הוא בבית, האתגר האמיתי מתרחש כאשר שני קרושים מעונים נפגשים, השיחה תהפך נלהבת מאור התפתח במהירות לרו-קרב מילולי על מי חולה יותר, מי בעל המחלה החמורה יותר ומי עבר את מספר הניתוחים הרב ביותר )"המנתח לא יכול היה להאמין כיצר מישהו יכול עם אבן כה גדולה במרה!". שניהם מדברים רוב הזמן לטרור בעת ובעונה אחת ולא מאזינים ממש למה סהאיש האחר אומר, מכיוון שהם עסוקים מריי לזכור פרטים על מחלתם כרי לגבור על בניסיון

הנקודות הטובות של הקדוש המעונה
לקחש המעונה יש רמות נבוהות של אנרגיה ונחישות. לרוע המזל רמות אלה מנותבות באופן שגוי הנקודות הבעייתיות של הקדיש המעונה הקרש המעונה מושך את העכבר. הדבר דומה למערכת יחסים סאדיסטית מאזוכיסטית: הקדוש המעונה נאנח, העכבר מאזין ביראה וחש שזקוקים לו אנשים אחרים ינסו להתרחק מהקרוש המענה מכיוון שיש גבול למTת הקינה שניתן לקלוט. כאשר אנשים מפסיקים להגיע לקרוסים המעונים, הם חשים נטושים כל חוסר הביטחון שלהם וממשיכים להפיק סממנים נוספים, כך שכולם חשים אשמים ומגיעים בריצה למיטת חוליים, מכיוון שהפעם הם אולי חולים באמת... קדושים מעונים מסתכנים בפיתוח מחלות אמיתיות מאור, פשוט מכיוון שהם חושבים עליה כל הזמן )ראה עמור 9

המצב הפנימי של הקדוש המעונה
קדושים מעונים הם אנשים כורדים מאור וחסרי ביטחון, אשר מעולם לא קיבלו תשומת לב מספקת בחייהם. מחלה פעלה פעם כרי להשינ חשומת לב, כך שהם משתמשים בה שוב ושוב. אם יתמזל מזלם להיתקל כמישהו שלא ייכנע לסחטנות וגם יתעניו בהפ מספיק כרי להראות להם דרכים שונות וחיוביות יותר להשיג תשומת לב, הם יוכלו ללמוד לנתב את האנרגיה שלהם לכיוון כונה יותר ויציגו איכויות חדשות ומפתיעות כאישיות שלהם.
המאציו הגברי
כיום המאצ'ך הנכרי מופיע כדמויות רבות. ללא כל ספק הוא אוחך החיך שרירי שאת מדמיינת כמגיח מתוך חבילת המחנה. באותה מידה היא עשוי להתלבש בטעם, לשאת מחשב נייר ולהיכנס לעתים קרובות לפא היין שליד המשרד בעיר. אף כי נראה בעליל כי זה אדם חסר עכבות וחברותי, למאצ'י הגברי יס תחום שאבו אחר האמת בקשר לביצועים המיניים שליי

אשר לרוב מותירה מקום רב לשיפור. עם זאת, המאצ'ך הגברי לא יאפשר לאמת לקלקל סיפור טוב, ויש לו סיפורים רבים לספר, רצוי בחברת גברים אחרים, או לפעמים בחברת מספר בנות מצחקקות. הכיבושים האחרונים שלך ישלטך בכל שיחה, והוא לא חוסך ממאזיניו פרטים בקשר לדרכי פעולחו, מספר הפעמים ושמה וכתובחה של הנערה המדוברת. כאשר יימצא בחברתה של אישה בלבד המאצן הגברי עריץ ידבר על נשים אחרות, כיצר עשה זאת, כמה פעמים וכן את שמה וכתובתה של הנערה המדוברת, דבר שלא רק פוגע באופן קיצוני בכל אינטימיות שעשויה להתפתח, אלא גם בלתי נעים לאישה שבהברחה הוא נמצא באותו רגע, כל הריבורים מיועדים, במודע או באופן בלתי מודע, להסיח את הרעת מאי יכולתו לתפקד במיטה ולעתים קרובות הדבר צרבר, מכיוון שיש נשים שמתחילות לתהות אם בהן עצמן קיים חיסרון שגורם לגבר כה בעל און להיכשל אתז במיטה מחרץ למיטה ובכביש המאיצו הגברי מציג התנהגות של "הנה אנ מגיע". ננתיב המהיר הוא ייצמר מאחוריך במהירות גדולה ויהבהב באורות מכוניתו כאסר ברור לחלוטין שקיימות שתי משאיות משמאלך ושלוש לפניך ואו כל דרך שתוכל לאפשר לו לעבור, מעקב זה היא לא יותר מאשר גרסה בוגרת של ילד קטן שצועק, "אימא, אימא, ראי אותי!", והשוני היחיד בין השניים הוא שכעת יש לו מכונית במקום אופניים על שלושה גלגלים. שלב הבגרות דומה במידה לא מבוטלת לזמן שבו רכב על אופניו הנקודות הטובות של המאציו הגברי זה נהדר כאשר הוא מפסיק לדבר

הנקודות הבעייתיות של המאצ'ו הגברי
המאצ'ו הגברי גורם, לרוב, בעיות לאחרים במיוחר לאישה מכיוון שהיא אינך סובל אינטימיות שאתה הוא נמצא באותו רגע אמיתית. הוא חי על פני השטח ומעריף מערכות יחסים שאינן דורשות ממנו המאצ'ו הגברי הוא הסוג הצר והנררף: הוא צד את האישה הבאה עור לפני שסיים את ההרפתקאה הנוכחית שלו, רהוא נררף על ירי אי היכולת של עצמך להיות מעורב אינטימית במערכת יחסים,

המצב הפנימי של המאצין הגברי הוא האיש הבורר שההתנהגות הבלתי בוגרת שלו מחפה על תחושה פגךעה מאור של דימוי עצמי וחוסר ביטחון רב, אשר נובעת, לרוב, מהתעללות ומהונחה רגשית במהלך התקופה המעצבת שלו. אי היכולת שלך אך אי הנכונות שלך להורות שיש בעיה אינה מאפשרת לך לחפש עזרה

תוקע סכין בגב
קיימים תוקעי סכינים גברים ונשים, והם לא מוגבלים לסביבת המשרד תקיעת סכין בגב היא תכונה שמופיעה אצל אנשים בעלי תסביך נחיתות, אשר אומרים "ק" כאשר הם רוצים לומר "לא", ואשר מוצאים את עצמם בלתי מסוגלים להביע את דעתם כאשר אינם מסכימים לדעתו של מישהו אחר, במיוחד אם הם מחשיבים אדם זה כבעל הבנה גבוהה יותר משלהם.

התוקע סכין בגב יהיה מתוק כסופגנייה כל עור הוא מדבר עם אדם אחר, אולם ברגע שאדם זה עוזב את החדר, מתחילה פעולת תקיעת הסכין בגב. מבע פניו הכללי של תוקע הסכין משתנה תוך שנייה מחיר בהיר זורח למבט זועף או כועס אז הוא מתחיל לרכל על האדם החסר או במקרה גרוע יותר להשמיץ אותו ברשעות. התוקעים סכין בגב משתמשים בשיטה בלתי ישירה לשחרור קיטור כאשר הם חשים שהם שרויים תחת אגודלך של מישהו אחר. זוהי דרך הרסנית מאוד להתמודד עם אחרים, מכיוון שכל מה שתקיעת הסכין עושה היא להרעיל את האווירה ולהפך את תוקע הסכין ללחוץ מאוד בלי לעשות, למעשה, דבר בקשר לבעיה. תרקעי הסכינים במשרד יקבלך יעור וער עבודה מהאנשים הממונים עליהם, אף כי הם יודעים שלא יהיו מסוגלים להתמודד לעם העומס הרב. תוקעי הסכינים חשים שמנצלים אותם ומתנהגים אליהם רע, והם מרירים מאור בקשר לכך. הפתרון שלהם לבעיה זאת היא לנוע בשטח ולספר לכל אנשי המשרד איזה בוס עלוב יש להם. האדם היחיד שלעולם לא ישמע את תלונותיו של תוקע הסכין בגב הוא האדם היחיד שיכול לעשות משהו כדי לפתור את הבעיה הבוס.

הנקודות הטובות של תוקע הסכין בגב
הam אנרגיה, אשר לרוע המול אינה מתועלת היטב, הנקודות הבעייתיות של תוקע הסכין בגב תוקע הסכין עלול להרוס את האווירה עבר כל מי שעבר אתו תוקעי הסכינים מכניסים את עצמם למסלול של טינה. מכיון vאינם יכולים לגרום לעצמם להחמודד עם בעיה ישירות, הט nסיס ninD וםnin שולטים במה שקורה להם, והדבר, בחורו, מקטין, בהררגה, לאםo את הכיטחון העצמי הזעיר שהיה להם מלכתחילה, וכך נnר מעל poמים מרושע, המצב הפנימי של תוקע הסכין בגב תקיעת סכין בגב עלולה להתפתח )אף כי לא בהכרח( כאשר אדם נענש שוב ושוב על כך שהביע את דעתך או החלתן. שוב, הדבר משםיע מאור כאשר הוא מתרחש במהלך הילרות אך ההתבגרות, אולם הוא עלול גם להתרחש מאוחר יותר בחיים, כאשר אדם שאתה חי אחו משפיל אותך ללא הפסק. דיכי זכותן של אדם להביע את רעתו גרם לאדם לחוש חסר ערך, או לפחות שווה פחות מכל אחר אחר. הוא אינו יכול להביע את הכעס והתסכול שלו, כך שעלו לחפש ררכים אחרות להיפטר מהמתח המצטבר שאחת מהן יכולה להיות חקיעת 03ין

הוורקוהוליסט
יש אנשים שעבורם המילה עבודה היא מילה חמש אוחיוח מיסודה. עבור הוורקוהוליסט הדבר אינן כר, הוורקוהליסט אוכל, ישן וחושב עברה ואינן יכול להפסיק גם אם הוא רוצה. בדיוק כמו העכבר, ההתנהגות של הוורקוהוליסט מועילה לאחרים ולכן מקובלת כחיובית, אף כי עבור הורקוהילסט עצמו היא הרסנית. יש אנשים שעוברים קשה, אולם הדבר אינן רומה לרורקוהוליזם, הוורקוהוליסטים הופכים את העבודה לרבר הרnיר שמעניין איחס בחיים, ואם אין להם מה לעשות, הם יחפשו משהו. וורקרהוליסטים אינם מסוגלים להירגע מכיון שהם לא רוצים ממע להירגע.הרפיה עבורם היא בזבוז של זמן יקר, כאשר הם יכולים במקום זאת לעבור על אותו חוזה חרש נשים וורקוהוליות נמצאות, לרוב, בדרג הניהול האמצעי של חברות, והן הופכות לורקוהוליסטיות מתוך רחף פנימי להיות טובות יותר מעמיתים גברים, על מנת להיות מקובלות על יריהם, וורקוהוליסטים לא יופסקו על ירי שום דבר או אף אחר: כאשר הם מתאוששים בבית חולים מהתקף לב שהומרץ על ירי מתח, הם כבר מארגנים הצבת טלפון ליד מיטתם ומבקשים ממשתף פעולה במשדר להבריח אליהם את התיקים החדשים ביותר "...על משפט שמעוני וטופז כדי שאהיה מעודכן בכל הדברים". הם מבלים את המחצית הראשונה של חייהם בהרס הבריאות שלהם כרי לעשות כסף, ולאחר מכן הם מבלים את המחצית השנייה של חייהם בלשלם כסף זה כרי להשיב לעצמם את בריאותם, זה פקוט לא הגיוני, נכון?

הנקודות הטובות של הוורקוהוליסט
ורקוהוליסטים הם אנשים מודעים מאוד, בעלי דחף גדול ומוטיבציה אדירה שמלווה בתחושה גדולה של אחריות ומחויבות. הנקודות הבעייתיות של הוורקוהוליסט הוורקוהוליסטים אינם, בהכרח יעילים מאוד והם לבטח אינם סולטים בעבודה שלהם: העבודה שולטת בהם. )נקודה זאת היא שמניעה וורקרהוליסטים לשתף אתי פעולה כאשר הם באים לסדנה של ניהול בחצי השנה הקרובה אם ימשיכו כך, אני מספרת להם שהם ישיגו הרבה יותר אם ישנו את דכיהם, והם מסכימים באופן נהרר לרעין ה ומוכנים לפעול!(. למערכות יחסים אץ סיכוי בחיי הוורקוהוליסט מכיון שהם אינם מסוגלים להקצות אף חלק מזמן הערות שלהם לנושאים שאינם קשורים בעבודה. הבריאות גופי מאד בלי לספק לעצמו זמן התאוששות,

המצב הפנימי של הוורקוהוליסט
עבודה בלתי פוסקת עשויה להיות סימן לדיכוי חבוי, עיסוק מתמיד מונע מהאדם לשבת ולעסוק במחשבות ביקורתיות על עצמה.סיבות אחרות לעבודה כפייחית עשויות להיות חחושה של נחיתות בהשולאה לעמיתים אחרים, עיסוק בעבודה שגדולה הרבה יותר ממידותיו של האדם, או שהעבודה היא תוואי בריחה ממצב בלתי נסבל נפשית,